24 апрельдә халык кәсепләре буенча сәнгать-эксперт советы утырышы узачак

2024 елның 8 апреле, дүшәмбе

2024 елның 24 апрелендә 13.00 сәгатьтә «Н.И. Фешин исемендәге Казан сәнгать училищесы» дәүләт аграр һөнәри белем бирү учреждениесендә (Казан шәһәре, Мөштәри ур., 16нчы йорт) Татарстан Республикасы Халык сәнгать һөнәрләре буенча сәнгать-эксперт советының утырышы була.

Утырыш кысаларында Татарстан Республикасы предприятиеләре һәм осталарының эшләнмәләренә югары сәнгать җитештерүчәнлеге эшләнмәләренә кертү максатыннан экспертиза узачак. Шулай ук Татарстан Республикасы халык сәнгать һөнәрләре һәм кәсепләре оешмалары реестрына кертү мәсьәләсе дә каралачак. Утырышның көн тәртибендә Татарстан Республикасы Хөкүмәте грантын 2023 елда алган халык сәнгать һөнәрләре өлкәсендә эшкуарлык субъектларын тыңлау планлаштырылган.

Барлык теләүчеләрне катнаштырырга һәм эшләнмәләр турында мәгълүматны 2024 елның 15 апреленә кадәр кушымта итеп бирелә торган үрнәктә түбәндәге электрон адреска бирергә чакырабыз: nhp-dpi@yandex.ru

ХЭС утырышында катнашу өчен кимендә 10 эшләнмә бирергә кирәк.