Татарстанда Башкортостан симфоник оркестрының гастрольләре алдыннан «Сәнгать жить»да оркестр директоры Артур Назиуллин һәм баш дирижер Дмитрий Крюков белән очрашу узачак

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

2 апрельдә 18.30 сәгатьтә “Сәнгать жить” мәдәни-агарту үзәгендә (Горький, 27) Башкортстан Республикасының Дәүләт академия симфоник оркестры концерты алдыннан Башкортстан Республикасының халык артисты, Башкортстан Республикасының Дәүләт академия симфоник оркестры генераль директоры, кларнетист Артур Назиуллин һәм оркестрның баш дирижеры Дмитрий Крюков белән иҗади очрашу узачак.

Очрашу академик музыка турындагы әңгәмәгә багышланган, катнашучыларның музыкантларга сораулар бирү һәм аларны башкаруда концерт программасы фрагментларын ишетү мөмкинлеге булачак.

3 апрельдән 7 апрельгә кадәр Башкортостан Республикасы Дәүләт академия симфоник оркестры Татарстан Республикасы буенча гастроль турына чыга.

Беренче концерт 3 апрельдә 18.30 сәгатьтә С.Сәйдәшев исемендәге Дәүләт Зур концертлар залында узачак.