Татарстан Республикасы «Хәзинә» милли сәнгать галереясендә «Александр Рубцов. Тунис һәм Россия арасында» күргәзмәсе ачыла

2022 елның 6 декабре, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасының «Хәзинә» Милли сәнгать галереясендә РФ Тунис Республикасының Илчелеге һәм Санкт-Петербургның Дәүләт Рус музее ярдәме белән «Александр Рубцов. Тунис белән Россия арасында» дип исемләнгән күргәзмәсе ачыла. Быел коллекционерның зур монографик җыелышы Санкт-Петербургта Дәүләт Рус музеенда күрсәтелгән иде һәм менә хәзер әлеге күргәзмә Казанда ТР ДССМ «Хәзинә» Милли сәнгать галереясендә тәкъдим ителә.

Тантанада РФ Тунис Республикасы илчесе Тарак Бен Салем, коллекцияче Мехди Дусс, шулай ук Төркиянең Казандагы генераль консулы Исмет Эрикан, Венгриянең Казандагы генераль консулы Сергей Сюч, Казахстан Республикасының Казандагы генераль консулы Ерлан Искаков катнашты. Ачылышта Дәүләт Рус музее генераль директоры урынбасары Евгений Петрова да булды.