А.С.Пушкин исемендәге Мәдәни үзәктә «Рус традицион мәдәниятенең яңа фактлары» исеме астында III хисап фәнни-гамәли сессиясе узачак

2022 елның 5 декабре, дүшәмбе

10 декабрь А.С. Пушкин исемендәге Мәдәни үзәктә «Рус традицион мәдәниятенең яңа фактлары» дигән III хисап фәнни-гамәли сессиясе узачак.

Сессиядә Татарстан Республикасының унтугыз муниципаль районы территориясен тикшергән төрле экспедиция төркемнәре вәкилләре: этнографлар, этнографик музыка, традицион костюм өлкәсе белгечләре җыелачак.  Бу Казан, Мәскәү һәм Пермь шәһәрләреннән югары уку йорты хезмәткәрләре, музейлар, коммерцияле булмаган оешмалар, шулай ук тикшеренү-энтузиазм хезмәткәрләре. Алар барысы да үз эшләренең нәтиҗәләре белән уртаклашачаклар. Чараның икенче өлешендә ачык лекцияләр үтәчәк.

Катнашу өчен гаризалар 2022 елның 7 декабренә кадәр түбәндәге электрон почта аша кабул ителә:

pushkin.fest@mail.ru

Тулырак мәгълүмат: