Казанда мәдәният өлкәсендә ирекле ярдәм үзәге ачылды

2024 елның 10 сентябре, сишәмбе

«Мәдәният» милли проекты кысаларында Казанда китапханәләр арасында беренче булып мәдәният өлкәсендә «Добро.Центр. Балалар китапханәсе" ачылды.

Үзәк Роберт Миңнуллин исемендәге Республика балалар китапханәсе базасында урнашкан.

Яңа үзәк ачылышында ТР мәдәният министры Ирада Әюпова, ТР хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министры урынбасары Юлия Абдреева, ТР Дәүләт Советы депутаты Людмила Рыбакова, Казанның Авиатөзелеш һәм Яңа Савин районнары хакимияте башлыгы Ренат Шәмсетдинов катнашты. Кунаклар волонтерлар эшчәнлегендә актив катнашучы мәктәп укучылары иде.

Добро Үзәк. Балалар китапханәсе - "Мәдәният волонтерлары" милли проектының "Мәдәният волонтерлары" өчен тулы кыйммәтле кластеры. Биредә ярдәмгә юнәлтелгән төрле волонтерлык программалары һәм проектлар гамәлгә ашырылачак.

Шуны да билгеләп үтәргә кирәк, август нәтиҗәләре буенча Татарстан Идел буе федераль округы төбәкләре арасында "Мәдәният волонтерлары" үсеше темплары буенча 1 нче урында тора. Бүген республикада 10 меңнән артык мәдәният волонтеры бар.