«Әкият» курчак театры «Авиатор» спектакле берьюлы өч Халыкара фестивальдә катнашачак

2024 елның 10 сентябре, сишәмбе

12 сентябрьдә “Бөек Петрушка” Халыкара курчак театрлары фестивале кысаларында “Әкият” курчак театры артистлары Евгения Водолазкинның Екатеринбург ТЮЗ сәхнәсендә әсәре буенча “Авиатор” спектаклен тәкъдим итәчәкләр. Спектакль "Алтын битлек" Россия милли театр премиясе лауреаты.

Программага бөтен Россия театрларыннан 12 спектакль кертелгән, ә халыкара өлешне танылган Гуанчжоу театры курчак театры вәкилләре тәкъдим итәчәк.

«Бөек Петрушка» халыкара курчак театрлары фестивале Урал башкаласында 2002 елдан бирле уздырыла. Һәрвакыт эксперт советы югары сәнгать дәрәҗәсендәге спектакльләр катнашуга сайлап ала һәм тарихның бер афишасында традицион һәм эксперименталь, бик гади һәм хыялый, балаларга һәм өлкәннәргә адресланган күзаллауларны җыярга мөмкинлек бирә торган билгеле бер темага туры килә.

Екатеринбург фестиваленнән соң коллектив Мытищига юл тотачак. 15 сентябрьдә Импульс Яшьләр үзәге сәхнәсендә "Авиатор" спектакле күрсәтеләчәк.

Һәм инде 21 сентябрьдә безнең театр Гродно шәһәрендә (Беларусь Республикасы) «Лялькi над Нёман» IV Халыкара курчак сәнгате фестивалендә шул ук спектакльне тәкъдим итәчәк.