Кулдан чигү эшләнмәләре ясау буенча яңа республика конкурсында катнашу өчен гаризалар кабул ителә башлады

2024 елның 9 сентябре, дүшәмбе

«Татнефть-Наследие» АНО «Таткультресурсцентр» ДБУ белән берлектә «Тылсымлы җеп» конкурсын Татарстан халыкларының үзенчәлекле сәнгатен ачып бирүче техник алым кулланып, милли чигү традицияләрендә эшләнгән эшләнмәләр булдыруга башлап җибәрделәр.

Үз сәләтләрен 15 яшьтән 35 яшькә кадәрге яшь һәм яңа һөнәр осталары, халык һәм үзешчән осталар, яшь чикләүләрсез, шулай ук иҗади гаиләләр күрсәтә ала (гаилә әгъзалары 10 яшьтән алып чигү осталыгына ия булу шарты белән).

Конкурсның нигезләмәсе белән танышырга һәм катнашуга заявка бирергә мөмкин, заявкалар 18 октябрьгә кадәр кабул ителә.

Тылсымлы җеп - проект, аның ярдәмендә «Татнефть-Наследие» Татарстан Республикасы халыкларының традицион мәдәниятен саклауны һәм алга җибәрүне дәвам итә.

Мондый чаралар үткәрү «Мәдәният» милли проектының «Иҗади кешеләр» федераль проекты максатларына һәм бурычларына туры килә.