«Россия - минем тарих» тарихи паркында Татарстан Республикасы һәм Казан шәһәре көненә багышланган бәйрәм программасы

2024 елның 26 августы, дүшәмбе

Казан шәһәре халкы һәм кунаклары өчен 2024 елның 30 һәм 31 августында «Россия - минем тарих» тарихи паркы Шәһәр көнен һәм Татарстан Республикасы көнен бәйрәм итү кысаларында күңел ачу һәм белем бирү программаларын оештыра. Килүчеләрне тематик экскурсияләр, иҗади мастер-класслар һәм иң кечкенәләр өчен тарихи сәгать көтә.

Чараны традицион иҗат зонасы ача, анда яшь килүчеләрне рәсем ясау һәм Казан шәһәренең истәлекле урыннары белән танышу өчен укыту схемалары көтә. Балалар өчен шулай ук «Минем Татарстан» мастер-классы оештырыла. Анда парк хезмәткәрләре йөрәк формасында Татарстан Республикасы флагын әзерләргә булышачак.

Чараның мәгариф өлешенә ике тематик экскурсия һәм балалар өчен тарихи сәгать керә. 11.00 сәгатьтә «Тарих битләре буенча: Идел Болгарыннан Казан губернасына кадәр», анда килүчеләр Идел Болгарының тарихы, Казан ханлыгының барлыкка килүе һәм Казан губернасының үсеш үзенчәлекләре белән таныша алачак.

Татарстанда герб, флаг һәм хәтта үз Конституциябез барлыкка килгәнен, экскурсоводлар сөйләячәкләр.

Бәйрәм чарасын “Татар теле һәм язу тарихы” дигән тематик экскурсия тәмамлый. Аның барышында кунаклар исламның мәгарифкә, иң якты язучылар эшчәнлегенә һәм татар язуын үстерүе йогынтысы турында белә алачак.

Чарада катнашу бушлай, әмма 8 962 571 30 27 телефоны буенча теркәлергә кирәк.

Сезне Казан шәһәре, Оренбург тракты, 8 нче номерлы Павильон адресы буенча көтәбез.