Борис Березовскийның «Алабугада җәйге кичәләр» VI Халыкара музыкаль фестивале старт алды

2024 елның 5 июле, җомга

4 июльдә Борис Березовскийның «Алабугадагы Җәйге кичләр» VI Халыкара музыка фестивале концерт-ачылышы булды, ул Татарстан Республикасы Рәисе Р.Н. Миңнеханов һәм Мәдәни инициативалар (www.фондкультурныхинициатив.рф) Президенты ярдәме белән уздырыла.

Фестивальне ачуда Алабуга муниципаль районы башлыгы Рөстәм Нуриев, Татарстан Республикасы мәдәният министры Ирада Әюпова, Татарстан Республикасы Рәисе ярдәмчесе Олеся Балтусова, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты, «Эссен Продакшн АГ» АҖ гамәлгә куючысы, меценат Леонид Барышев катнашты.

Ирада Әюпова шундый якты масштаблы вакыйганы оештырган һәм уздырган өчен рәхмәт сүзләрен белдереп, Рөстәм Нуриевка "Мәдәнияттәге казанышлар өчен" күкрәк билгесен тапшырды.

Фестиваль директоры, Алабуга дәүләт музей-тыюлыгы генераль директоры Гөлзада Руденко һәм Фестиваль сәнгать җитәкчесе, Россиянең атказанган артисты Борис Березовский тамашачыларны соклану һәм сәхнәдән килгән кунакларны котлау сүзләрен әйттеләр.

Беренче кич бөек рус шагыйре А.С. Пушкинның тууына 225 ел тулуга багышланган иде.