VI Халыкара музыка фестивале кысаларында Борис Березовскийның «Алабугада Җәйге кичәләр» иҗади очрашулар һәм мастер-класслар узачак

2024 елның 27 июне, пәнҗешәмбе

VI Халыкара музыка фестивале кысаларында Борис Березовскийның «Алабугада Җәйге кичәләр» фестивале кысаларында, ул 4 июльдән 7 июльгә кадәр Татарстан Республикасы Раис Р.Н. Миңнеханов һәм Мәдәни инициативалар Президент фонды ярдәмендә узачак, кичке музыкаль концертлардан тыш, Алабуга дәүләт музей-тыюлыгы көндезге чараларны да планлаштырган.

- 5 июльдә 15.00 сәгатьтә ЕГМЗ Көмеш гасыр китапханәсенең Әдәби беседкасында шагыйрьнең традицион әдәби сәгате, Россиянең атказанган сәнгать эшлеклесе, театр һәм кино актеры Влада Маленко булачак. (Алабуга шәһ., Казан ур., 59)

- 5 июльдә 16.30 сәгатьтә Заманча этносәнгать музеенда рәссам һәм сәнгать белгече, балалар язучысы һәм Россия Язучылар берлеге әгъзасы Ксения Фёдоровадан помадизм техникасында әсәрләр иҗат итү буенча мастер-класс узачак. Катнашучыларның экстравагант техникада картина туу һәм аның сәнгать эшләрен һәм автограф белән китапларны сатып алу мөмкинлеге булачак. (Алабуга шәһ., Казан ур., 17а)

- 6 июльдә 12.00 сәгатьтә Э.Бакиров исемендәге 1 нче балалар музыка мәктәбендә П.И. Чайковский исемендәге Мәскәү дәүләт консерваториясе профессоры Юрий Мартынов фортепиано буенча мастер-класс узачак. (Алабуга, Төзүчеләр ур., 5)

- 6 июльдә 14.00 сәгатьтә Э.Бакиров исемендәге 1 нче балалар музыка мәктәбендә Екатеринбург һәм Казан яшь талантлары чыгышларын тыңларга мөмкин булачак. (Алабуга, Төзүчеләр ур., 5)

- 7 июльдә 14.00 сәгатьтә А.С.Пушкин исемендәге Үзәк китапханәдә язучы, мәдәни проектларның продюсеры, Санкт-Петербург Язучылар берлеге әгъзасы Ирада Берг әдәби сәгате узачак. (Алабуга шәһ., Казан ур., 15)

Көндезге чараларга керү һәм кичке концертлар ирекле! Рәхим итегез!