апрель, 2016 ел
чәршәмбе

18 - 23 апрельдә Татарстан Республикасы Милли китапханәсе базасында «Автоматлаштырылган китапханә системасы «Руслан»: комплектлаштыру, эшкәртү, хезмәт күрсәтү технологияләре» мәгариф программасы буенча квалификация күтәрү курсларында уку кысаларында Татарстан Республикасы муниципаль китапханәләр китапханәчеләре өчен семинар уздырылды.

Паркта Тукай сүзләренә язылган җырлар, шагыйрьнең мәшһүр сүз осталары тарафыннан укылып яздырылган әсәрләре яңгырады, сүз осталары, язучылар чыгыш ясады.

25 апрельдә Татарстан Республикасы Милли китапханәсенең мәгълүмати-библиографик бүлегендә экскурсоводларга мәгълүмат бирү көне узды.

Профилактика прививкалары йогышлы авырулардан иң яхшы саклану чарасы булып тора.

Аның максаты  – яшьләрнең иҗади мөмкинлекләрен ачу  һәм һөнәри нигездә берлекләрен оештыру.  Форум  6 сменада эшли:

Ул ике номинациядә уздырыла:

- «Г. Тукай әкиятләре – илһам чыганагы» (1 гыйнвар -26 апрель, 2016)

- «Минем яраткан әдәби героем» (1 гыйнвар -1 ноябрь, 2016)