Россиянең төрле шәһәрләреннән һәм якын чит илләрдән йөзләгән катнашучыны үз эченә алган "Музыкантофф" фестиваль хәрәкәте

2021 елның 17 феврале, чәршәмбе

«Музыкантофф» фестивальләре һәм конкурсларының максаты-вокал сәнгате, башкару сәнгате, хореография һәм театр өлкәсендә талантлы башкаручыларга ярдәм итү, яңа исемнәр ачу, иҗади потенциал булдыру, классик һәм заманча сәнгатьнең иң яхшы үрнәкләрен популярлаштыру, педагогик тәҗрибә уртаклашу һәм башкару осталыгы дәрәҗәсен күтәрү.

Фестивальләр ике форматта үткәрелә: читтән торып (дистанцион, видеоязмалар буенча) һәм көндезге форматта.

Конкурс һәм фестивальләрдә:

- Балалар  сәнгать мәктәпләре, балалар музыка мәктәпләре, гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары, иҗат йортлары, мәдәният йортларына йөрүчеләр;

- Музыка  училищелары укучылары һәм югары уку йортлары студентлары, шулай ук үзешчән коллективлар һәм үзешчән башкаручылар;

- Педагоглар, иҗади юнәлеш җитәкчеләре, артистлар  һәм җырчылар катнаша ала.

«Музыкантофф» фестиваленең жюри әгъзалары танылган мәдәният һәм сәнгать эшлеклеләре, эстрада йолдызлары, танылган педагоглар һәм артистлар. Алар арасында Дмитрий Щирин - педагогика фәннәре докторы, профессор, Санкт-Петербург дәүләт мәдәният институтының фортепиано кафедрасы мөдире; Геннадий Курсков - пианист, композитор һәм импровизатор, Түбән Новгород дәүләт консерваториясе укытучысы; Россия эстрадасының танылган җырчысы Родион Газманов; эстрада йолдызлары өчен җырлар авторы Динә Мигдал; популяр балалар җырларының авторлары һәм композиторлары: Алексей Ольханский, Александр Ермолов, Анна Петряшева һ. б.

«Музыкантофф» фестивалендә сайттагы нигезләмә белән танышырга һәм катнашырга мөмкин: https://fest.muzikantoff.ru/