Татарстанда Борис Березовскийның «Алабугада җәйге кичәләр» VI Халыкара музыка фестивале тәмамланды

2024 елның 8 июле, дүшәмбе

7 июльдә VI Халыкара музыка фестивале- Борис Березовскийның «Алабугадагы Җәйге кичләр» дигән йомгаклау концерты булды. Фестиваль 4 июльдән 7 июльгә кадәр Татарстан Республикасы Рәисе Р.Н. Миңнеханов һәм Мәдәни инициативалар (www.фондкультурные нициатив.рф) Президенты ярдәме белән узды.

Йомгаклау кичәсе Россиядә Гаилә елына багышланды һәм "Зур гаилә ялы" дип исемләнгән иде.

Катнашучыларга, оештыручыларга һәм, әлбәттә инде, тыңлаучыларга рәхмәт сүзләре Фестиваль җитәкчесе Борис Березовский һәм бәйрәмнең мәртәбәле кунаклары юллады.

Алабуга муниципаль районы башлыгы Рөстәм Нуриев дүрт концертның искиткеч тамашачысына рәхмәт белдерде, аның сүзләренчә, ул экстремаль һава шартларында да да шулкадәр игътибарлы һәм рәхмәтле булган.

Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Людмила Рыбакова Татарстан Республикасында бу бәйрәм, күңел бәйрәме, гармония бәйрәме, мәхәббәт бәйрәме, яхшылыкны берләштерүче һәм тудыручы музыка бәйрәме өчен рәис Фәрит Мөхәммәтшиннан рәхмәт сүзләрен җиткерде.

Фестиваль директоры Гөлзада Руденко фестивальнең сәнгать җитәкчеләренә Алабугага дүрт концерт бүләк иткән югары профессиональ артистларны чакырулары өчен рәхмәт белдерде.