Мәдәни ял көннәре үткәрергә чакырабыз

2024 елның 28 июне, җомга

Бу атнада безне бай ял көннәре көтә:

29 июньдә Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районының Енабердино авылында удмурт культурасының «Гырон быдтон» республика бәйрәме узачак.

29 июньдә Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районының Килдебәк авылында «Валда Шинясь» республика мордва мәдәнияте бәйрәме узачак.

29 июньдә Түбән Кама шәһәрендә Халык иҗаты йорты каршындагы мәйданчыкта (Лемаев ис. мәйдан) «Казачий круг» казак җырларының ачык конкурс-фестивале узачак.

Чаралар Гаилә елы кысаларында уздырыла һәм «Мәдәният» һәм «Демография» милли проектларының максатларына һәм бурычларына туры килә.

Бу атнада безне бай ял көннәре көтә: