Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районында Рус халык бәйрәме «Каравон» уза

2024 елның 26 мае, якшәмбе

Татарстан Республикасының Лаеш районы Никольское авылында «Каравон» Рус халык бәйрәмендә Рөстәм Миңнеханов булды.

Рөстәм Миңнехановны мәйданчыкларны Татарстан Республикасы мәдәният министры Ирада Әюпова, Татарстан Республикасы Рус милли-мәдәни берләшмәсе рәисе Ирина Александровская озата йөрде.

Каравон-2024 чараларында халык башкаручылары һәм этнографик ансамбльләр, Татарстан һәм Россия Федерациясе төбәкләреннән 170тән артык коллектив катнаша.

Бәйрәмне трансляцияләү "Мәдәният.РФ" порталында оештырылган - рус мәдәниятен яратучылар барысы да Каравонның виртуаль катнашучылары булырга мөмкин.

Бәйрәмнең төп сәхнәсендә Каравонның театральләштерелгән прологы булды.

Исегезгә төшерәбез, концерт программасының махсус кунаклары «Оттава Е» фолк-төркеме һәм Татьяна Куртукова булачак.