Татарстан Республикасы Дәүләт симфоник оркестры октябрьдә яңа проект – «Денис Мацуев дуслары янында» музыка фестивален тәкъдим итә

2013 елның 4 октябре, җомга

Кичәләрнең берсе Брамска (программада –  Беренче фортепиано концерты һәм XIX гасырның иң яхшы әсәрләренең берсе  Дүртенче симфония); икенче концерт – Прокофьев музыкасына багышлана (программада аның  Өченче фортепиано концерты һәм Бишенче симфониясе).

Яңа фестиваль кысаларында Александр Сладковский һәм Денис Мацуев Казан тамашачыларын классик музыканың иң яхшы үрнәкләре белән таныштырачаклар.

Ике кичәгә дә билетлар сатылып беткән инде.

Фестиваль ачыласы көн алдыннан Казанга  Франциядән «Медичи.тв» классик музыка  интернет-каналы  - «Меццо» телеканалының бүлекчәсе  кино төшерү төркеме килә.

Франция телевидениесе хезмәткәрләре  концерт залында 30 микрофон һәм 6 камера куячакларАлар ике концертны да тасмаларга яздырып алачак.

Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгының Матбугат хезмәте