2022 елда «Татар халкының этнографик мозаикасы» фотоконкурсына гаризалар кабул итү башланды

2022 елның 31 августы, чәршәмбе

Фотоконкурс Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2020 елның 25 августында расланган 730 номерлы карары нигезендә “Татар халкының милли үзенчәлеген саклау (2020-2024 еллар)” дәүләт программасын гамәлгә ашыру кысаларында уздырыла.

Конкурска хезмәтләр 2022 елның 31 октябренә кадәр түбәндәге номинацияләр буенча кабул ителә:

«Идел Болгар дәүләтенең Ислам динен кабул итүенә 1100 еллыгын бәйрәм итү»;

«Традиция һәм йолалар»;

«Халык-гамәли сәнгате».

Анкета-гариза, шулай ук конкурска хезмәтләр түбәндәге электрон почта аша кабул ителә: fotokonkursmkrt@mail.ru. яисә электрон чыганакта түбәндәге адрес буенча җибәрелә: 420015, Татарстан Республикасы, Казан шәһәре, Пушкин ур., 66/33 йорт (421 каб.) «Татар халкының этнографик мозаикасы» дигән тамга кую сорала (2022 елның 31 октябренә кадәр).

Һәр номинация буенча конкурста җиңүчеләргә түбәндәгеләр бүләкләр тапшырыла:

I дәрәҗә диплом 65 мең сум күләмендә акчалата премия белән;

II дәрәҗә диплом 45 мең сум күләмендә акчалата премия белән;

III дәрәҗә диплом 25 мең сум күләмендә акчалата премия белән.

Конкурста катнашу шартлары Татарстан Республикасы мәдәният министрлыгы сайтында Фестиваль, конкурслар, грантлар, премияләр/Конкурслар/Фотоконкурс бүлегендә урнаштырылган «Татар халкының этнографик мозаикасы». Нигезләмәсе http://mincult.tatarstan.ru/rus/fotokonkurs-etnograficheskaya-mozaika-tatarskogo.htm