Зөя утрау-шәһәрчегендә «Иконадан соң» сәнгать проекты күргәзмәсе ачылды

2021 елның 5 апреле, дүшәмбе

3 апрельдә Зөя утрау-шәһәрчегенең тарих музее күргәзмәләр залында «Иконадан соң» сәнгать проекты күргәзмәсе ачылды.

«Иконадан соң» проекты-рәссамнар төркеме һәм иконо язучыларның хезмәтләреннән тора. Проектның координаторы фәлсәфә фәннәре кандидаты, рәссам һәм рәсем канунын өйрәнүче Антон Беликов.

Проектта 30дан артык рәссам катнаша. Проект күргәзмәләре Мәскәүдә, Санкт-Петербург, Пермьдә, Севастополь, Бөек Новгородта һәм башка шәһәрләрдә уңышлы узды.

Зөя утрау-шәһәрчегендәге күргәзмәдә хезмәтләрнең бер өлеше генә, 30 дан артык рәсем һәм графика әсәрләре күрсәтелә.

Экспозициядә майолика, мозаика һәм коллаж техникасында төзелгән темпера һәм акрил белән язылган эшләр тәкъдим ителгән. Әсәрләрнең сюжеты традицион христиан образлары.

Күргәзмә 2021 елның 3 апреле-30 июненә кадәр дәвам итә.