«СМИротворец-2024» конкурсына эшләр кабул итү башланды

2024 елның 23 августы, җомга

«СМИротворец» ХVI Бөтенроссия массакүләм мәгълүмат чаралары бәйгесенең оештыру комитеты милләтара һәм этноконфессиональ мөнәсәбәтләр мәсьәләләрен иң яхшы яктыртуга материалларны кабул итә башлау турында игълан итте.

Конкурс федераль, төбәк, милли-мәдәни һәм этник массакүләм мәгълүмат чаралары журналистларының катнашуына исәпләнгән һәм алты номинациядә уздырыла:

«Телевидение», «Печать», «Интернет», «ЭТНОзвук» (төрле платформаларда урнаштырылган аваз форматындагы материаллар), «Балалар һәм яшьләр массакүләм мәгълүмат чаралары», «Россия халыкларының гаилә традицияләре» (Гаилә елына багышланган материаллар һәм/яки РФ күпмилләтле халкының традицион гаилә кыйммәтләре һәм традицияләре турында сөйлиләр).

Идел буе федераль округыннан массакүләм мәгълүмат чаралары өчен эшләр кабул итүне төгәлләү - 2024 елның 15 сентябре, барлык башка округлар - 2024 елның 1 октябре.

Конкурска материаллар барлык мәҗбүри кырларны тутырып рәсми сайтта махсус форма аша бирелә, шул исәптән таныкланган мөһер һәм ММЧ җитәкчесе имзасы һәм катнашучының анкетасы белән (анкетаны "Автор хокуклары" графасына кертергә кирәк) яисә konkurs@nazaccent.ru электрон почтасы аша.

Конкурс турындагы нигезләмә белән «СМИротворца» сайтында танышырга мөмкин.