Идел буе халыклары костюмнары каталогының электрон версиясе тәкъдим ителде

2024 елның 8 апреле, дүшәмбе

«XIX гасырның икенче яртысында - XX гасырның беренче яртысында Казан Идел буе халыкларының традицион костюмы» - каталогның электрон версиясе.

Элегрәк хәбәр ителгәнчә, Россия Федерациясе Федерация Советында "Идел буе халыкларының традицион костюмы" проекты күргәзмәсе һәм презентациясе узды. Сенаторлар, Дәүләт Думасы депутатлары, Россия Мәдәният министрлыгы, Милләтләр эшләре буенча федераль агентлык, Россия халыклары йорты вәкилләре, Россиянең әйдәп баручы экспертлары һәм фәнни бергәлек күп санлы кунаклар булды.

XIX гасыр башы - XX гасыр башы киемнәре проекты кысаларында яңадан торгызылган уникаль репрезентатив күргәзмә булып тора, ул Казан Идел буе халыкларының традицион көнкүреш һәм йола-бәйрәм мәдәнияте үзенчәлекләрен күрсәтә һәм шул ук вакытта Россия халыкларын күпгасырлык традицион рухи-әхлакый кыйммәтләр нигезендә берләштерә.