март, 2017 ел
җомга

Ярышлар Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәткәрләр Спартакиадасы кысаларында уза.

3 апрель көнне 18.30да С.Сәйдәшев исемендәге Дәүләт зур концертлар залында яшь музыкантлар катнашында хәйрия концерты уза.

Юбилярны туган көне белән Татарстан мәдәният министрының беренче урынбасары Эльвира Камалова котлады.

Алар Татарстан Республикасы белән Тюрингия арасында мәдәният өлкәсендәге хезмәттәшлекне үстерү турында сөйләште.

Кичә программасында шулай ук шагыйрнең якташларыннан, Татар Дәүләт җыр һәм бию ансамбленнән, "Казан" бию ансамбленнән чыгышлар һәм чит илләрдә яшәүче дусларыннан видеокотлаулар көтелә.

2 нче апрель көнне “Орган корольлеге” гаилә абонементының йомгаклау концертлары була.

1 апрель - Халыкара көлке көнендә Татарстан Республикасы Милли музее Музейның туган көненә багышланган махсус программа тәкъдим итә.